Popüler Cevap

Cildi Temiz ve Nemli Tutmak İçin Tavsiyeler

Cildi Temiz ve Nemli Tutmak İçin Tavsiyeler

İçerik Tablosu

1. Cildini her gün temizle

Tıkalı gözenekler ve kir, cildinin daha koyu renkli gözükmesine neden olabilir. Cildini temiz tutmak, sivilceleri önler ve taze ve temiz görünmesine yardım eder. Cildini temiz tutmak için havalı ya da pahalı temizleyicilere gerek yok; yumuşak sabun ve su, iş görür!

2. Her gün nemlendir

Ya satın aldığın ya da ev yapımı basit nemlendiriciyi kullanabilirsin ama cildini yıkadıktan sonra mutlaka nemlendir. Ev yapımı basit nemlendiricilerden bazıları şunlardır:

  • Hindistan cevizi ya da badem yağı
  • Kakao ya da karite yağı
  • Aloe vera

3. Cildine peeling yap

Cildinin sağlıklı kalmasının ve renk koyuluğunun azaltmaya yardım etmenin en iyi yollarından biri, cildin yüzeyindeki ölü hücreleri giderme işlemi olan peeling’dir. Haftada bir ya da iki kereden daha fazla peeling yapmaktan kaçın. Zeytinyağını ya da Hindistan cevizi yağını şunlarla karıştırarak ellerin ve ayakların için doğal bir peeling yapabilirsin:

  • Öğütülmüş kahve
  • Yulaf ezmesi
  • Şeker

4. Ellerine düzenli olarak masaj yap

Sevdiğin bir losyon, aloe vera ya da bal kullanarak ellerine ve ayaklarına masaj yap. Bu, cildini nemlendirecek ve kan dolaşımını iyileştirir ve bunların ikisi de cildinin daha sağlıklı ve daha ışıltılı kalmasını sağlar. Bal kullanırsan masaj yaptıktan sonra mutlaka yıka çünkü yapışkan bir kalıntı bırakacaktır.

İlginizi Çekebilir  Sakal Nasıl Gür Çıkar, Sıklaşır?

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.