Popüler Cevap

Çamaşır Makinesi Sıcak Su Almıyor Nedenleri ve Çözümleri

Çamaşır Makinesi Sıcak Su Almıyor Nedenleri ve Çözümleri

Her geçen gün gelişen teknolojinin hayatımıza kazandırmış olduğu önemli imkanlardan birisi olan çamaşır makineleri ile birlikte tüm çamaşırlar daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yıkanabiliyor. Yüksek su sıcaklıklarına kadar çıkarak, çamaşırlardaki en derindeki bakterilerin ve kirlerin dahi tamamen temizlenmesini sağlayan çamaşır makineleri, modern yaşam standartlarının temel yapı taşlarından birisini oluşturuyor. Bu kapsamda çamaşır makinelerinin bazı modellerinde sıcak su ve soğuk su şeklinde iki farklı su giriş kanalı bulunuyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerinden destek alınmasına neden olabilecek sıcak su musluğundan gelen suyun makine tarafından alınmaması sorunu için çözüm sağlanabilmesi ise mümkündür.

Çamaşır makinesinin sıcak su bağlantısından gelen sıcak suyu almamasının en temel nedenlerinden birisi de kullanıcı hatası kaynaklıdır. Yani kullanıcılar çift su giriş çamaşır makinelerinde yapacakları yıkama işlemine göre yıkama programı ve yıkama derecesi seçimlerinde hatalı hareket etmiş olabilir. Pendik Arçelik Servisi merkezimizde bu tip çamaşır makinesi şikayetlerinin altında yatan temel nedenlerinden birisi de budur. Bunun dışında çamaşır makinesinin arsında bulunan sıcak ve soğuk su giriş kanallarına, sıcak ve soğuk su giriş hortumlarının yanlış şekilde bağlanmış olması da çamaşır makinesinin sıcak suyu alamamasına neden olur. Bunun dışında standart olarak çamaşır makinelerinde su girişi konusunda sorun yaşatabilen su giriş hortumu ve filtre tıkanıklıkları, çamaşır makinesi su giriş ventili arızası gibi faktörler söz konusu olabilmektedir.

Çamaşır makinesinin çift su giriş kanalları içerisinde sıcak su kısmındaki tıkanıklıklar nedeni ile su alımı gerçekleştirilemez ise Kurtköy Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine gerek olmadan, sökülerek içerisindeki tıkanıklık kolayca giderilebilmektedir. Ancak çamaşır makinesinin su giriş ventili, su seviye anahtarı, program aygıtı, termostat ve rezistans parçalarında teknik bir problem söz konusu ise çamaşır makinesinin profesyonel ve uzman teknikerler tarafından incelenmesi gerekir. Özel donanım ve ekipmanlar yardımı ile çamaşır makinesinin tüm bu parçaları kontrol edilerek, çamaşır makinesinin sıcak suyu alamamasına yol açan ana etken tespit edilerek, çözümü yerinde sağlanabilmektedir. Böylelikle çamaşır makinesinin en kısa sürelerde yeniden en yüksek verimlilikte kullanılabilir duruma getirilmesi sağlanabilmektedir.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.