Popüler Cevap

Buzdolabının Pervanesinin Dönmemesi Sorunu Sebepleri ve Çözüm Önerileri

Temel görevi içerisinde belirlenen soğukluk seviyesini oluşturmak olan buzdolapları, bu fonksiyonu yerine getirmede önemli bileşenlerini kullanır. Temel çalışma prensibi gereğince buzdolabının motorunun oluşturduğu güç ile üzerindeki pervanenin dönüşü sağlanır. Böylelikle buzdolabı içerisinde soğuk hava akımının yaratılması ve soğukluğun oluşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Dolayısıyla buzdolabınızın pervanesinin dönmemesi gibi bir durumla karşılaştığınızda, buzdolabınız temel işlevini yerine getiremiyor anlamına gelir. Buzdolabınızı kullanamamanıza neden olan bu sorun karşısında kaliteli ve kesin çözüm için profesyonel yardım almak üzere Sultanbeyli Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Buzdolabının Pervanesinin Dönmemesinin Nedenleri Nelerdir?

Buzdolabınızın pervanesinin dönmemesi durumunda buzdolabınız soğutma fonksiyonunu yerine getiremeyecektir. Soğutma yapamayan bir buzdolabı da doğasına aykırı olduğundan kullanılamaz duruma gelir. Bu durumdan kurtulabilmeniz için hem düşük maliyetli hem de kaliteden ödün verilmeyen buzdolabı arıza onarım hizmetleri Çekmeköy Bosch Servisi merkezimiz tarafından sağlanmaktadır. Bölge genelinde her zaman hazır bulunan tam donanımlı ekiplerimiz ile hem aynı gün hem de yerinde servis hizmeti sağlayabilmekteyiz.

Buzdolabınızın pervanesinin dönmemesinin en yaygın nedenlerinden birisi de kirliliktir. Genellikle dış cephede bulunuyor olması sürekli çalışan sistem bileşenin zaman içerisinde aşırı kirlenmeye maruz kalmasına neden oluyor. Bu durumda buzdolabının pervanesinin dönüşünü engelleyecek bir kirlenmeye yol açmaktadır. Böyle bir durumda pervanenin sökülmesine gerek olmadan özel temizleme malzemeleriyle ilk günkü haline getirilmesi sağlanır. Böylelikle buzdolabında soğutma fonksiyonunun başarıyla gerçekleştirilmesi için pervanenin sorunsuz dönüşü sağlanır.

Pervane üzerinde yer alan bileşenlerin kendi özelinde bir sorun olabilir. Yani klasik pervane sisteminde dönüşü sağlayan parçalardan bir veya birkaç tanesinin zamanla deformasyon nedeniyle işlevini kaybetmesi söz konusu olabilir. Bu durum pervanenin dönüşüne engel teşkil edebilir. Bu yüzden uzman İstanbul Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından pervanenin bütününü meydana getiren teknik parçaları özel ekipmanlar kullanılarak, kontrolden geçirilir. Arızalı olduğu belirlenen parça için parça değişimi veya parça onarımı müdahaleleri yerine getirilir.

Buzdolabının pervanesinin dönmemesine neden olabilecek ana etkenlerden birisi de tabii ki motordur. Motor arızalı ise çalışamayacak ve pervaneyi döndüremeyecektir. Bu yüzden dönmeyen pervane şikayetlerinde teknikerlerimiz öncelikle buzdolabı motor durumunu da değerlendirir. Eğer motorda arıza mevcut ise söz konusu arıza hemen giderilerek, pervanenin sorunsuz dönüşü sağlanır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.