Popüler Cevap

Burun Ameliyatı mı Burun Dolgusu mu?

Burun Ameliyatı mı Burun Dolgusu mu?

Burun estetiği için ameliyat mı burun dolgusu mu diyenler için burun dolgusu İstanbul uygulayıcısı Op. Dr. Leyla Arvas katkılarıyla hazırlanan bu haberde merak ettiğiniz her şeyi bulabileceksiniz!

Genel olarak birçok insanın şikayetçi olduğu burun şekli ve yüzle olan uyumsuzluğu, birçok farklı yöntemle düzeltilmektedir. Burun estetiğinin sağlanabilmesi için rinoplasti ameliyatı adı verilen yöntemin yanı sıra birçok farklı yöntem de bulunmakta ve bunlara da çok sık başvurulmaktadır. Burunda meydana gelmiş olan asimetri ve kontur eksikliği gibi problemlerin ortadan kaldırılabilmesi için sıkça başvurulan burun dolgusu, ameliyat olmadan yapılan burun estetiği adı altında uygulanmaktadır. Burun dolgusu işlemi hiçbir cerrahi müdahale içermemektedir ve bu şekilde estetik açıdan burun şeklinde değişim hedeflenmektedir. Bu şekilde herhangi bir kesi veya kesik izi olmadan burunda estetiklik meydana getirilir. Peki ya nedir bu burun dolgusu?

Burun Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Burunda oluşan girintiler, boşluklar, yamukluklar, asimetri ve kontur eksikliği gibi problemlerin, cerrahi hiçbir operasyon kullanılmadan çözüme kavuşturulması, estetik görünüm kazandırılması işlemlerine burun dolgusu denilmektedir. Dolgu malzemelerinin farklı yöntem ve amaçlarla buruna enjekte edilmesi işlemlerine burun dolgusu denilir ve uygulamanın başlangıcında burun bölgesi temizlenerek kalan adımlar atılır. Temizlik sonrasında ortalama 20-30 dakika kadar anestezik krem uygulaması yapılır ve sonrasında cerrah ve hastanın birlikte işaretledikleri alanlara, önceden hazırlanmış olan dolgu karışımları enjekte edilmeye başlanır ve değişim de gözle görülecek şekilde kontrollü olarak yapılır. Burun dolgusu işlemleri çok kısa işlemlerdir ve 5-10 dakika kadar sonra sonuçlar gözle görülebilmektedir. Klinik şartlar altında yapılan uygulamalar ile başarılı sonuçlar elde edilir.

Rinoplastiye Göre Burun Dolgusunun Avantajları

Burun estetik işlemleri, kendi içinde birçok farklı yöntem içermektedir. Bu yöntemlerden sıklıkla başvurulanı ise burun dolgusu işlemleridir ve bu işlem herhangi bir cerrahi işlem içermez. Ameliyat olamayan kişilere veya burun estetiği için ameliyata henüz karar vermemiş olan kişilere burun dolgusu işlemleri çok sık önerilmektedir. Ameliyat korkusu olan kişiler için de önerilen bu yöntem ile burun çok çabuk değişim geçirmektedir. Ayrıca burun estetiği ameliyatı geri dönüşü olmayan bir uygulama olduğundan kişiler artık burun dolgusu tercih ederek, beğenmeme durumunda yeni bir müdahaleye de yol açmaktadır. Yani bakıldığında cerrahi operasyonları iki defa yaşamaktansa burun dolgusunu iki defa yaşamak daha cazip ve kolay gelmektedir. Ayrıca bir diğer avantaj da maddi açıdan olandır. Burun dolgusu işlemleri, cerrahi operasyonlara göre daha uygun fiyata gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği ameliyatı iyileşme süreci biraz uzun soluklu olduğundan, günlük yaşantısı buna müsait olmayan kişiler tarafından burun dolgusu daha çok tercih edilmektedir.

Burun Dolgusunun Etkileri Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusu uygulamasının sonuçları, uygulamada kullanılan dolgu malzemesinin ömrü kadardır. Bu sebeple de hiçbir hastaya kalıcılık üzerine hiçbir söz verilemez. Hastaların çoğu sonuçtan memnun kalır ve dolgu işlemleri belirli periyotlarla tekrarlanmaya başlar. Dolgu malzemesinin süresi bittiğinde burun eski haline döner ve bu süreçte yeniden değerlendirme yapılır. Yani kısaca söylemek gerekirse, burun dolgusu uzun soluklu bir uygulama değildir ve dolgu malzemesinin süresi bittiğinde yeniden uygulama gerekir. Geri dönüşü olan bu uygulama sayesinde istendiği zaman eski burun formuna dönüş sağlanabilir. Kalıcı çözüm isteyenler ise rinoplasti ameliyatını tercih edebilir.

Eğer siz de burnunuzun şeklinden veya hacminden memnun değilseniz ve bu problemi ortadan kaldırmak için cerrahi olmayan bir yöntem istiyorsanız en uygun yöntem burun dolgusu olacaktır. Burun dolgusu İstanbul ili temsilcisi olan ve burada hizmet veren Op. Dr. Leyla Arvas ile iletişime geçebilir ve gerekli olan bütün detaylara sahip olabilirsiniz. https://www.drleylaarvas.com/ web sitesini de ziyaret ederek gereken bilgilere erişim sağlayabilir ve randevu alma imkânını da kullanabilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.