Popüler Cevap

Bu “Python kodunu” çözen işi kapıyor!

Bu “Python kodunu” çözen işi kapıyor!

Türkiye de dâhil olmak üzere 30 farklı ülkede hizmet veren uluslararası  emlak arama motoru Flatfy, genç yetenekleri bulmak için farklı bir yöntem denedi.

Gayrimenkul sektörüne değer katan uluslararası emlak arama platformu Flatfy, teknoloji alanındaki genç yeteneklere ulaşmak için ilginç bir kampanya başlattı. Şirketin Ukrayna’nın Kiev şehrinde metrolara verdiği Python kodu reklamı büyük ilgi görerek viral bir kampanyaya dönüştü.

Flatfy’nin iş ilanı viral oldu

Kiev’deki bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin sıklıkla kullandığı üç metro durağını belirleyen ve bu alanlardaki tüm billboardlara arka planı siyah olan ve sadece Python kodu yazan reklamlar yerleştiren şirket, hem billboardlardan hem de Facebook sayfasından “Metro istasyonuna bir kod yerleştirdik, böylece kod yazmaya okula/işe giderken bu kodu da düşünebilirsin” yazısını yayınladı. Oyunun başlangıç noktası bu Python kodunun bir parçasıolurken, oyunu tamamlamak isteyenler https://flatfy.com/play sitesine davet edildi.

Finale kalanlar Flatfy ofisine davet edildi

Reklamın billboardlar ve Facebook’ta yayınlanmasının ardından sadece mühendislik öğrencileri değil, binlerce kişi bu kod oyununu çözmek için uygulamaya akın etti. Kodu çözmeye çalışan katılımcılar arasında öğrencilerden üst düzey geliştiricilere birçok seviyeden kişi yer aldı. Python kod bilmecesi, Kiev sınırlarını aşarak birçok şehir hatta ülkeden web geliştiricisinin çözdüğü eğlenceli bir oyun hâline dönüştü. Viral olan kampanyada, bir ayda 900 bin kişi siteye girerek, soruları çözmeye çalıştı, bunlar arasından bin 133 kişi soruların tümüne doğru cevap vererek, finale kaldı. Finale kalanlar Flatfy ofisine davet edildi.

Kod bilmecesi eğlenceli bir oyuna dönüştü

Flatfy yazılım ekibi oyunu inşa ederken eğlenceli bir hâle getirerek önemli bir başarıya imza attı. Arayüzü basit görünse de oyunda her görev için ayrı bir tasarım çizildi. Oyunda; arayüz geliştirme, algoritmalar, ikili şifreleme (binary encryption) gibi web geliştirmeyi kapsayan 12 soru yer alıyor. Bu viral kampanyayla Flatfy ekibi, hem yazılım geliştirmenin eğlenceli bir oyuna dönüşebileceğini gösterdi hem de yetenekli ekip arkadaşlarını bulmak için başarılı bir kampanyaya imza atmış oldu.

Sen de https://flatfy.com/play üzerinden Python kodu oyununa katılabilir, hem bilgini ölçebilir hem de eğlenebilirsin!

Flatfy.com Hakkında

Türkiye de dâhil olmak üzere dünyada 30 farklı ülkede hizmet veren Flatfy, tüm kiralık ve satılık gayrimenkul ilanlarını tek bir platformdan sunan bir emlak arama motorudur. Gayrimenkul aramayı hızlı ve kolay bir hâle getiren Flatfy, Türkiye’de bulunan ve en çok tercih edilen emlak portallarından derlediği binlerce ilanı analiz ediyor, kategorilere ayırıyor ve gruplandırarak en uygun gayrimenkulleri listeliyor.

Flatfy, farklı algoritmalar kullanarak, Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere; il ve ilçe bazında kiralık ve satılık konut fiyatları, konut metrekare ortalama fiyatları ve daha birçok veriyi sunan, doğru zamanda ve yerde yatırım yapmalarını sağlayan bir platformdur.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.