Popüler Cevap

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir? Kimler Katılabilir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir? Kimler Katılabilir?

İçerik Tablosu

Bugünkü yaşam standardınızı sürdürebileceğiniz, rahat ve mutlu bir emeklilik geçirmek istemez misiniz? Bu soruya cevabınız büyük ihtimalle evettir. Peki bireysel emeklilik üyesi misiniz? Eğer yanıtınız hayırsa, geç kalıyor olabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemine katılarak, düzenli gelir elde ettiğiniz bugünlerde, geleceğiniz için küçük birikimlerle, hayalini kurduğunuz emekliliğe kavuşabilirsiniz.
Bireysel emeklilik size, emeklilik döneminiz için tertipli tutum ve yatırım yapma fırsatı sunar. Gelecek hayallerinize uygun olarak size özel oluşturulan bir emeklilik sistemidir. Tasarruflarınızın ne vakit, iyi mi ve ne şekilde değerlendirileceğini tamamen siz belirlersiniz.

%25 devlet katkısı ile çok daha avantajlı hale gelen sisteme yatırdığınız her 100 TL için devlet de sizin adınıza 25 TL katkıda bulunur. şu demek oluyor ki sistemdeki her 100 liranız 125 lira olarak değerlenir. Buna fon getirilerini de eklediğimizde, emekliliğiniz için en doğru yatırımı yapmış olursunuz.

Günler geçiyor. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin, geleceğiniz için en doğru kararı bugünden verin!

Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) Kimler Katılabilir?

18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir. Serbest meslek sahibi, sanatçı, hekim, ev hanımı, öğretmen, işgören… Hangi meslekten olduğunuz, SGK üyesi olup olmamanız hiç fark etmez.

Bireysel Emeklilik Sistemine Ne Zaman Katılmalıyım?

Şimdi. Evet, gelir durumunuz, çalışma şekliniz ne olursa olsun, bireysel emekliliğe hemen hemen üye olmadıysanız, başlamanız için en doğru zaman derhal şu andır. Henüz bir öğrenci,ya da çalışma hayatına yeni atılmış ve “emekliliğe daha çok var” diyenlerden olsanız dahi bugünden birikim yaparak geleceğinize yön verebilirsiniz. Geleceğinize ne kadar erken yatırım yaparsanız, kazancınız da o kadar yüksek olur.

İlginizi Çekebilir  Şarap Nasıl Yıllanır? Niçin Yıllandıkça Güzelleşir?

Bireysel Emeklilik Mantıklı Bir Yatırım mıdır?

Bireysel emeklilikte, geleceğinize bugünden yatırım meydana getirmeye başlarsınız. Aynı zamanda bunu kendi bütçenize nazaran seçeceğiniz bir plan dahilinde gerçekleştirirsiniz. Garanti Emeklilik‘in uzman ekibi her daim yanınızda olur ve beklentilerinize en uygun bireysel emeklilik planını birlikte oluşturursunuz. Üstelik %25 devlet katkısı avantajından da faydalanırsınız.

Sistem Nasıl İşliyor?

“Benim param nerede değerleniyor?” diyorsanız; merak etmeyin, paranız güvende. Tüm faaliyetlerimiz devletin yetkilendirdiği kurumlar tarafından devamlı denetim ve nezaret altındadır. Meydana getirdiğinız ödemelerle sizin tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonları alınır ve bu fonlar size ilişkin Bireysel Emeklilik hesabında değerlendirilir.


3 yorum

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.