Popüler Cevap

Bilgisayar Oyunlarının Zararları ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Bilgisayar Oyunlarının Zararları ve Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Bilgisayarların yararları her defasında gündeme getirilse de bilgisayar uygulamalarından birisi olan oyuncuların insanlara ciddi zararlarının olduğu bilimsel olarak tespit edilmiş durumda. Bilgisayar oyunlarının zararları nelerdir sorusuna verilen maddeler halinde yanıtlar her ne kadar bilgisayar tutkunlarının işine gelmese de bizler sizlere bu yazılımların insan yaşamını nasıl derinlemesine bir şekilde tehdit ettiğini anlatacağız.

Evinde bilgisayarı olup ta bilgisayar oyunu oynamayan kişi sayısı çok azdır sanırım. Peki, bilgisayar oyunlarının yararları olduğu gibi zararlarından da haberdar mısınız? Bu yazı dizimizde sizlere elimizden geldiğince bilgisayar oyunlarının zararlarını anlatmaya çalışacağız.

Maddeler Halinde Bilgisayar Oyunlarının Zararları

  • Bilgisayar oyunlarının en büyük zararlarının başında kullanıcıların gözlerini bozması gelmektedir. Saatlerce bilgisayar başında kalıp şişe dibi kalınlığındaki camlara sahip gözlüklere mahkum kalabiliriz. Gözlerinizi sevin ve gözlerinizi koruyun.
  • Gerçek yaşamda olabilirlik derecesi düşük olan birçok şey bilgisayar oyunlarında olabilmektedir. Oyunlara kendimizi kaptırıp gerçek dışı şeylere inanabiliriz buda ruhsal yapımızın bozulmasına hatta delirmemize bile sebep olabilir.
  • Özellikle küçük yaştaki çocuklar uçan kahramanlara yürüyen devlere inanıp ruhsal yaşamlarına derin darbe vurabilirler. Hatta çoğu kez haberlerde uçacağını sanıp balkonlardan atlayan çocukların haberleriyle karşılaşmışızdır.
  • Oyunlar bağımlılık yapıp saatlerce bilgisayar başında kalmamıza neden olabilirler. Buda sosyal hayattan kopmamıza hatta bir üst derecede işimizden eşimizden çocuklarımızdan uzaklaşmamıza neden olabilir.
  • Parayla oynanan oyunların karakterleri satışa sunulmakta bazı kişiler şifre kırarak bu karakterlerin satışını yapmaktalar. Çok yakın bir zamanda doğu illerimizden birinde bir çocuğu öldürmüşlerdi bu haberi çoğunuz hatırlarsınız sanırım.
İlginizi Çekebilir  Mikrodalga Fırın Nasıl Çalışır?

Bizim şimdilik aklımıza gelenler bunlardan ibaret. Yorum yap kısmından konumuza destek olabilirsiniz. Elbette bilgisayar oyunlarının zararları sadece bunlarla sınırlı değildir. İnsanları aydınlatabilmek adına bu teknolojik yazılımların zararları konusunda bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.