Popüler Cevap

Bardakta Mısır Satmak İçin Gerekli Belgeler

Bardakta Mısır Satmak İçin Gerekli Belgeler

Bardak içerisinde satılan süt mısırlar bir gıda ürünü olduğundan dolayı hijyene önem verilmesi gereken bir satış ürünüdür. Bardakta mısır satmak için gerekli belgeler bu nedenden dolayı sağlık bakanlığı tarafından belirlenmiş olan kuruluşlardan alınmalıdır. İnsanlar dükkan açmak yerine seyyar satıcılık yaparak bazı ürünleri satmak istemektedir. Bardakta mısır satmak da bunlardan birisidir. Bardakta mısıra çok yoğun bir talep olduğundan dolayı sizler de bu sektörde yer almak istiyorsanız kesinlikle bardakta mısırı seyyar satıcı olarak satmayın çünkü görevlendirilmiş olan zabıta ekipleri kısa süre içerisinde tezgahınıza el koyacaktır ve bu durum da ciddi anlamda mağduriyet yaşamınızda neden olabilir. Tabii ki tek sorun sizlerin zarara uğraması değildir. İnsanların da sağlıklarıyla oynamak için kesinlikle gerekli birimlerden gerekli belgeleri aldıktan sonra gerekli hijyen ortamını sağlayıp bardakta mısır satışına başlamalısınız.

Ülke insanına yardımcı olmak isteyen yerel yönetimler seyyar satıcıları mağdur etmemek için seyyar satıcılara özel olarak bazı belgeleri hazırlamışlardır. Satış yapacağınız bölgede yer alan belediyelere giderek bu belgeleri temin edebilirsiniz. Gıda ürünü sattığınızdan dolayı belediye yetkilileri sizlere ayrıca gerekli hijyeni sağlayıp sağlamadığınızı da görmek için bazı belgeleri almanız gerektiğini söyleyecektir. Bu belgeleri alıp belediyelerden de gerekli izinleri aldıktan sonra bardakta mısır satışını yapmaya başlayabilirsiniz. Tabi ki bunların dükkanlarda da satılması mümkündür. Dükkanlarda yapılan satışlarda izinlerin çıkması daha kolaydır. Eğer imkanınız varsa uzun süre beklememek için bir dükkan kiralayarak bardakta mısır satmanızı tavsiye ederiz.

Tabii ki bu izinleri aldıktan sonra istediğiniz her yerde satış yapamazsınız. Belediyeler sizlere satış yapabileceğiniz noktaları gösterecektir. Bu noktalar dışında satış yapmanın yasak olduğunu bilmenizde fayda var. Eğer nasıl olsa bir şey olmaz diyerek farklı bölgelerde satış yapmaya başlayacak olursanız bölgede yer alan zabıta ekipleri bunu fark edecek olursa emin olun tezgahınızı elinizden alacaklardır.

Bardak mısırlarda süt mısırı kullanılmaktadır. Süt mısırı özellikle havaların sıcak olduğu zamanlarda kolay bir şekilde bozulabilir. Bozuk olan mısırları yağ içerisinde kavurup satacak olursanız bunu tüketen insanlar gıda zehirlenmesi yaşayabilir. Bir gıda zehirlenmesi yaşandığında karşı taraf size dava açabilir ve bu durum ciddi anlamda mağdur olmanıza neden olabilir. Bu yüzden her ne olursa olsun kullanmış olduğunuz ürünleri hijyenik bir şekilde muhafaza etmeye özen gösterin. Bu sayede gıda zehirlenmelerinin önüne geçebilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.