Popüler Cevap

Bankada ne tür işlemler yapabilirsiniz?

Bankada ne tür işlemler yapabilirsiniz?

Günlük hayatımızda oldukça fazla bir şekilde kullandığımız bankalar, artık hayatımızı tamamen yöneten bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır. Malum hemen hemen nerdeyse her işimizi bankalardan halletmekteyiz ve oldukça sık bir şekilde kullanmaktayız. Ama tabi ki bankalardan her işlemi gerçekleştirmemiz mümkün olmamaktadır çünkü bankalarda yapılan veya yapılamayan işlemler bulunmaktadır. Her banka kullanıcısının bilmesi gereken bir durumdur çünkü bankaya kadar gittiğimiz ve bu işlemi yapamadığımız zaman kaybettiğimiz vakit geri gelmemekte bu nedenle bu durumları bilmekte kesin fayda bulunmaktadır. Peki Banka Şubelerinde Yapılan ve Yapılmayan İşlemler nelerdir? Sizleri bu konu hakkında oldukça açık ve net bir şekilde bilgilendirelim.

BANKA ŞUBELERİNDE HANGİ İŞLEMLERİ YAPABİLİRİZ?

 • Bilindiği üzere banka şubeleri üzerinden dilediğiniz para işlemlerinizi aynı gün içerisinde hesaba aktarılma şartı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesap açma, emeklilik işlemleri gibi benzeri bütün işlemleri rahat bir şekilde banka şubelerinden gerçekleştirebilme fırsatınız bulunmaktadır.
 • Kredi çekme işlemlerini de banka şubelerinden gerçekleştirme fırsatınız bulunmaktadır. Hem ödeme planı hem de ne kadar kredi çekebileceğinizi rahat bir şekilde banka şubelerinde gerçekleştirme hakkınız vardır.
 • Nakit çekim işlemlerinizi banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek miktar çekim işlemleri banka şubeleri tarafından anlık olarak gerçekleştirebilme hakkınız bulunmaktadır.
 • Resmi veya özel ödemelerinizin hepsini banka şubelerinden çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilme fırsatınız bulunmaktadır. Hem de dilediğiniz yöntemi kullanarak.
 • Hayat sigortası gibi bütün sigorta ödemeleri ve işlemlerini banka şubelerinden her gün gerçekleştirebilme hakkınız bulunmaktadır.
 • Banka hesaplarını kapatma, bilgilerini değiştirme gibi bütün işlemleri banka şubelerinden gerçekleştirebilme fırsatı bulunmaktadır.
 • Bütün EFT ve Havale işlemlerinizi banka şubeleri aracılığı ile de gerçekleştirebilme hakkınız bulunmaktadır. Hem de göndermek istediğiniz bankanın dünyanın neresinde bulunduğu ve hangi bankaya ait olduğu fark etmeksizin.
 • Bankaların promosyonlarını ve fırsatlarını da sizler banka şubeleri aracılığı ile öğrenebilme fırsatınız bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken herhangi bir banka şubesine giderek sizlere yardımcı olmalarını talep etmelisiniz.

BANKA ŞUBELERİNDE HANGİ İŞLEMLER YAPILAMAZ?

 • Banka şubelerinde kullandığınız bankaya göre yapamayacağınız işlemler bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de Her ödeme işlemini gerçekleştirebilme fırsatınızın bulunmaması olmaktadır. Sadece belli bankalar aracılığı ile ya da hiçbir şekilde bankalar aracılığı ile yapılamayacak işlemler bulunmaktadır, örnek olarak anlaşmalı ödemelerden bahsedilebilir.
 • Adli durumlar ile ilgili kullanıma kapatılan banka hesapları ile ilgili işlemler banka şubelerinden gerçekleştirilmesi de mümkün olmamaktadır. Bu tür durumları tamamen adli kurumlar tarafından takip edilmekte ve banka şubeleri herhangi bir işlem gerçekleştirememektedir.
 • Cep telefonu numaranız bankalar tarafından oldukça fazla bir şekilde sizlerin güvenliği için kullanılmaktadır fakat şifre işlemleri için banka şubelerini kullanmanız mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi kişilerin %100 güvenlik işlemi içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla olmaktadır, bu nedenle şifre işlemleri için sadece cep telefonu ve mail hesabınız kullanılabilmektedir.
 • Kullandığınız bankanın mobil uygulamasında yer alan giriş şifrenizi sizler banka şubesi tarafından değiştiremiyorsunuz veya bir şifre alamıyorsunuz. Çünkü bu tür işlemler sadece bankacılık mobil uygulaması ve akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

https://www.bankalar.org/banka-subeleri/


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.