Popüler Cevap

Arçelik Çamaşır Makinesi Zaman Geciktiriciye Basıldıktan Sonra Çalışmıyor

Çamaşır makineleri, modern toplum yaşantısındaki, konfor standartlarının en önemli belirleyicisidir. Bu yüzden de her evde bulunan beyaz eşya teknolojilerinden birisidir. Arçelik ise uluslararası beyaz eşya sektöründeki liderliği ile her çamaşır makinesi modelinde, dijital teknolojinin kolaylık ve avantajlarından yararlanabilme fırsatı sunuyor. Özellikle günümüzde yaygın olarak tercih edilen Arçelik 7013 SJ modeli ve üzeri modellerde zaman geciktirici gibi işlem kolaylığı sağlayan özellikler bulunuyor. Bu tip dijital özellikler kolaylık sağladığı gibi beraberinde çeşitli sorunlarda getirebiliyor. Bunlardan birisi de zaman geciktiriciye basıldıktan sonra çamaşır makinesinin çalışmaması sorunudur. Moda Arçelik Servisi teknisyenleri tarafından üst seviye çamaşır makinelerinde en sık müdahale edilen arızalardan birisidir.

Çamaşır makinesinin zaman geciktirici fonksiyonunu kullanmak için devreye alındığında, çamaşır makinesinin çalışmaması durumuyla karşı karşıya kalınabiliyor. Bu durum temel olarak Arçelik çamaşır makinesinin dijital ve elektronik devresinde karmaşıklığın oluşmasına bağlı olarak meydana gelmektedir. Daha bilindik bir ifadeyle Arçelik çamaşır makinesinin devresinin/kafasının karışması nedeni ile herhangi bir programı başlatamaması durumudur. Bu tip durumlarda ise tek çözüm Arçelik çamaşır makinesi resetleme işlemidir. Genellikle Koşuyolu Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine ihtiyaç duyulmadan bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Yine de uzman  görüşü için Arçelik çamaşır makinesi servis desteğinden yararlanılabilir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Resetleme

Arçelik markalı çamaşır makinesinin “zaman geciktirici” özelliğini kullanmaya çalıştığında, kullanıcının karşılaştığı makinenin çalışmaması sorunu için Arçelik çamaşır makinesi resetleme işlemi uygulanabilmektedir. Küçükyalı Arçelik Servisi teknisyenleri, çamaşır makinesi resetleme işlemi için; çamaşır makinesinin “Başla-Beklet” tuşuna 3 saniye süreyle basılı tutulmasını öneriyor. Bu şekilde çamaşır makinesindeki tüm seçili/ayarlı programların sıfırlanması sağlanabilmektedir. Böylelikle sıfırdan çamaşır makinesinde program seçimi ile kullanım gerçekleştirilebilir. Ancak bu her zaman kesin çözüm sağlayamamaktadır. Çünkü söz konusu çamaşır makinesi arızasının meydana gelmesi elektronik devre ve elektronik kart arızalarından da kaynaklı olabilir. Bu durumda mutlaka profesyonel müdahale gerekmektedir. Profesyonel çamaşır makinesi servis desteği için hızlı ve kolay bir şekilde iletişim bilgilerinden destek alınabilir.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.