Popüler Cevap

Anneliğe Adım Adım Hazırlık

Anneliğe Adım Adım Hazırlık

Hamilelik ilk öğrenildiği andan itibaren anne ve baba adaylarında heyecan başlamaktadır. 9 aylık süren bu maceranın ardından ebeveynler yeni bir yaşantı içerisine girer. Hamilelik sürecinin sağlıklı ve hazırlıklı bir şekilde ilerlemesi her anne adayı için istenilen bir durumdur. Hamilelik dönemi sonunda lohusa dönemi için de annelerin belirli hazırlıklar yapması gerekmektedir. Anneliğe adım adım ilerlerken yapılacak hazırlıkları sizler için sıralayacağız.

Hamile dönemi içerisinde anne adayları belirli süreçlerden geçerler. İlk üç ay anne ve bebek açısından önemli bir süreçtir. Bu sürecin kolay ve sağlıklı atlatılması için annenin sağlıklı besinler alması gerekir. Hamilelik dönemi içerisinde giyeceği pijama ve gecelik ürünleri de annenin geceleri daha rahat hareket etmesini sağlar. Bu ürünler lohusa döneminde de kolay bir şekilde kullanılabilir.

Bebeğiniz için alışveriş yapmak ve uygun kıyafetler almak annelik sürecinde ilk hazırlıklardan biridir. Bebeğinizin odasının düzenlenmesi, kıyafet, biberon gibi her ihtiyacın alınması gerekir. Ancak bebek için hazırlık yapıldığı gibi annenin kendi için de hazırlık yapması gerekir. Özellikle farklı bir sürecin içerisine girileceği lohusalık döneminde lohusa gecelik ya da pijama ürünleri oldukça kullanışlı olacaktır.

Lohusa Dönemi

Lohusa dönemi içerisinde ilk 6 haftalık süreç bulunmaktadır. Anne bu 6 hafta boyunca lohusa sayılır ve bedenin yeni değişime hazır hale gelmesi beklenir. Annenin ilk haftalarını kolay bir şekilde geçirmesi için gerekli hazırlıkların yapılmış olması gerekir. Beden değişimi ve annenin içerisinde bulunduğu durum bu haftalar içerisinde sürekli değişiklik gösterecektir.

Lohusa pijama ve gecelik ürünleri bu dönemler için özel olarak tasarlanmaktadır. Annenin ilk haftalar da dikiş bakımı, kan akışının kontrolü gibi durumlarda daha rahat bir giyime ihtiyacı bulunur. Özellikle dikiş bakımı için annelere gecelik önerilmektedir.

Doğum sırasında doğumu kolaylaştırmak adına cerrahi kesiler yapılabilmektedir. Lohusalık döneminde bu kesilerin bakımı doğru bir şekilde yapılmalı ve o bölge ile en az temas edecek kıyafetler giyilmelidir. Bu nedenle lohusa gecelik bu dönem ve bakım için en iyi ürünlerden biridir.

Lohusa pijama ürünleri, gecelik gibi kolay olmasının yanı sıra emzirme gibi durumlarda da kolaylık sağlar. Esneyen ve hassas kumaş yapıları nedeniyle bebek ile temas sırasında bebeğin cildine zarar vermeyeceği gibi annenin cildine de zarar vermeyecektir. Aynı zamanda pijama kullanımı diğer hamile giyim ürünleri arasında en fazla rahatlık sağlayan ürünlerden biridir.

Anneliğe hazırlanırken lohusa pijama ürünleri, lohusa döneminde en büyük kurtarıcı olarak görülmektedir. Tasarımları sayesinde anneye her açıdan rahatlık sağlanırken şık görünmek de mümkün olmaktadır.

Lohusahamile, sunduğu tüm ürünlerde titizlikle satış yapmaktadır. Lohusa gecelik ve pijama ürünlerinde test edilmiş, uygun kumaş yapısına sahip ürünlerin satışına izin verilir. Gerekli testlerden geçmemiş ve cilde zarar vereceği gibi anneyi rahat ettirmeyecek ürünler tarafımızca satılmamaktadır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.