Popüler Cevap

Aksiyon Filmlerinin Aranan Adamı Jason Statham

Aksiyon Filmlerinin Aranan Adamı Jason Statham

Sinema sektörü birçok türden film bulunmaktadır bunlar arasında korku, aksiyon, komedi ve macera gibi türler yer almaktadır kişiler farklı duygular yaşadığı zaman bu türden seçtikleri filmlerde değişmekte ve kendileri bir gün komedi filmi izlerken ertesi gün aksiyon filmi izlerken bulabilirler aksiyon filmleri daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir çünkü duraksız bir heyecan vardır bunların içinde bu heyecanı herkes görmek ve düşünmek ister aksiyon filmleri izlenirken vakit diğer türlere göre daha hızlı geçmektedir birçok isim aksiyon filmlerinde oynamak ister ancak bunların içerisinde 1967 yılında yeni birisi katılacaktır onun adı Jason Statham efsane o yılda İngiltere’de doğmuştur.

Annesi Eileen dansçılık yapmakta ve babası Barry ise sokak satıcısı ile onun yanında salon şarkıcısıdır. Babasının yanıda satıcılık işleri ile uğraşan jason bu işleri bırakarak babası ile birilkte sanatı takip etme kararı aldı bunun için Vinnie Jones’un yanında büyüdü ve Jones ona futbol hakkında fikirler vererek ona top konusunda birkaç bilgi vermiş öğretmiştir.

Jason bu konularla ilgilenirken kendi dikkatini dalışada veriyordu dalış konusunda meraklı olan bir kişiliğe sahipti 12 yıl boyunca Britanya Ulusal Dalış takımının üyeliği yaptı ve düzenlenen yarışmalarda ülkesini temsil etti. Jason C.P Ulusal Spor Merkezin de çalışmaya başladı ve orada spor tanıtımları yapıyordu bunun üzerinde birçok kişi ile tanışmakta ve bu tanıştığı kişiler ona yol göstermekteydi bu kişiler büyük şirketleri olan giyim markaları işletmek ve kendilerini iyi birer yere getirmiş kişilerdir bir model aramakta ancak bu model normal yani halkın içinden birisi olmalıydı bu kişi Jason Statham olacak ve onun görünüşü erkeksi hali herkesin karşısına çıkmasına neden olacaktı. Aranan kişiliğe ve vücut tipine sahipti modellik yapmasıyla birlikte medya da büyük bir yer edindi. Statham French Connection’da Britanyalı bir yönetmen ile tanışmıştır onun adı Guy Ritchie’dir bu kişi birçok film çekmiş zamanın ünlü yönetmenidir.

İlginizi Çekebilir  Hangi Dizi Ne Zaman Başlayacak? 2017 Dizi Takvimi

Ritchie yeni çekeceği bir filmde yeni bir oyuncuya ihtiyacı vardır o kişi Jason olacaktır onunla tanışınca aradığı kişiyi bulduğunu düşünür ve hız kesmeden çalışmalara başlar bu işte başarılı olacağını düşünmekte ve herkesin ağzını açık bırakacağının hayallerini kurmaktadır. Bacon rolunu üstlenen 1998 hit filmi olan Lock, Stock and Two Smoking Barrelsla ile ekranlara çıkmıştır film birçok eleştirmen tarafından olumlu yorum almış ve karşısında iyi şeyler de izleyenler tarafından söylenmiştir.

Statham ikinci bir film olarak Snatch da oynar Santch birçok ünlü oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Guy zamanla Jasonu hangi filmde oynatacağına karar verecek ve ondaki çevheri görecektir o dövüş konusunda çok iyidir ve bu noktasını Meam Machine’de keşfetmiştir orda çıkardığı dövüş herkesi kendisine hayran bırakmıştır bu filmlerden sonra Cehennem Meleklerinde de rol alan Jason Statham’ın diğer filmleri Mechanic: Resurrection, Taşıyıcı, Ölüm yarışı ve herkesin bildiği Hızlı ve Öfkeli film sersinin bazı serilerinde yer almıştır.

Kaynak: http://limitsizfilmizle.net/jason-statham-filmleri-izle


1 yorum

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.