Popüler Cevap

Senetle Ev Almak İstiyorum

Senetle Ev Almak İstiyorum

Kiradan kurtulmak amacıyla insanlar yeni ev almak istemektedirler. Günümüz ekonomik şartlarında ev almak isteyen kişiler biraz zorlanmaktadır. Kişiler kendi ekonomik durumlarına göre, senetle ev almak istemektedirler. Senetle ev almak son yıllarda popüler hale gelmiştir. Senetle ev almak istiyorum diyen kişiler, bunu nasıl gerçekleştirebileceklerini tam olarak bilmemektedir.

Her şeyden önce bilinen ve güvenilir bir firmayı tercih etmeniz gerekmektedir. Satın almak istediğiniz yapıyla ilgili senetlerin yıllık değil, aylık olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Ek olarak ödediğiniz aylık senedin bir karşılığı bulunmaktadır ve bunu da ödemeyi yaptığınızda almanız gerekir.

Senetle Ev Nasıl Alınır ?

Listede yer alan firmalar sayesinde, kendi ödeme planlarınıza göre senetle ev sahibi olmanız mümkündür. Eminevim, Birevim, Okyanus, Milenyum, Yıldız Firması ve Fuzulev gibi şirketlerle senetle ev sahibi olabilirsiniz.
Bu firmaların çoğunun işleyişi hemen hemen aynıdır.

İlk önce almak istediğiniz evi seçmeniz gerekmektedir. Firmaların projelerine internet siteleri üzerinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Satış işlemlerinden sonra taksitler belirlenir ve bu taksitlere göre senetler oluşturulur. Ödemelerinizde bir problem oluştuğu takdirde, taksit miktarı düşürebilir veya bellir bir süre için taksitleriniz dondurulur. Senetler, güven problemleri oluşmaması adına noter huzurunda yapılmaktadır. Ödemeleriniz elden yapmanız pek mümkün olmamaktadır. Bütün işlemlerin ardından, ödemelerinizi her ay havale veya eft aracılığıyla size verilen banka hesabına yapmanız istenmektedir. Tüm bu bilgilerin dışında detaylı bilgiye kurumlarla iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Senetle Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle ev alacağınız zaman Tüketici Kanunu’nun bir kanunu önünüze çıkar. Bu kanunda; “tüketiciden senet alındığında her taksit ayrı olmalı ve ayrı nama yazılı olmalıdır” demektedir. Nama yazılı senetler, başka bir firmaya devredilmemektedir. Bu sayede, ödemeleriniz sonlanana kadar tek muhatabınız yapıyı alacağınız firma olacaktır.

Senetle ev almak istiyorum diyorsanız, ev alacağınız firmayı çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Firmanın daha önce bulunan referanslarını ve inşaat projelerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Bunların yanında mutlaka almak istediğiniz evin, inşaatının yapı ruhsatının olması gerekmektedir. Evin inşaat bitirme sigortası olup olmadığını kesinlikle sorgulatın.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu