Popüler Cevap

Kötü Çocuk Filmi İnternete Düştü

Kötü Çocuk Filmi İnternete Düştü

Kötü çocuk izle romantik ve dram türündeki film 20 Ocak 2017’de vizyona girip seyirciyle buluştu ve seyirci tarafından da ilgiyle karşılandı.

Kötü Çocuk Özet ve Detaylar

Film aslında tipik bir Türk dram filmi gibi başlıyor. Kayla doğduğu zaman babası, annesi ve kendisini bırakarak gidiyor. Kayla’yı annesi büyütüyor ve babasıyla bir daha hiç karşılaşmıyorlar. Kayla artık 17 yaşında bir genç kız iken babası çıkageliyor ve Kayla’yı artık babalık yapmaya karar veriyor. Kayla babasıyla yasamaya mecbur bırakılıyor. Kayla hem yepyeni bir şehre, bambaşka bir okula alışmaya çalışırken bir de hiç görmediği ve istemediği babasıyla yasmak zorunda kalınca isler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Tam da bu noktada kayla, daha okulun ilk günü yeni birisiyle tanışıyor. Kötü çocuk full izle filminde sırlarla dolu bu kişi Kayla’nın ilgisini çekiyor ve kayla, Meriç’in peşinden gitmeye karar veriyor. Neden mi? Çünkü kayla babasının hoşlanmayacağı şeyleri inatla yapmaktan zevk alıyor ve Meriç tam da babasının görüşmesinden hiç hoşlanmayacağı serseri kılıklı biridir. Kayla bu düşünce ve amaçla Meriç ile arkadaş olsa da işler umduğunu gibi gitmiyor. Beraber zaman geçirdikçe, birbirini tanıdıkça aralarında büyük bir aşk doğuyor. İnat uğruna kurulan bir arkadaşlıktan inatçı bir aşk doğuyor… Bu serseri, kötü çocuğun adı Meriç’tir. Meriç melankoli takılan, karamsar ve kimseyi umursamayan bir tiptir. Kendi etrafına ördüğü sağlam duvarlar arasında yalnızlığı seçen bir çocuktur. Ayni zamanda Kayla’nın hayatında ilk kes yakından tanıdığı ve ilk kez güvendiği erkektir. Meriç’in gizemli sıra dışı hayatı onu düştüğü karanlığın derinliklerinden çekip çıkarırken, yanlışlar doğru gibi gözükür. Ta ki Kayla, adinin hakkini verecek bir şekilde yaşamadığını idrak edinceye dek… Bu iki karakter arasında yaşanan ilginç ilişkinin hikayesine  yer veren filmin Wattpad adı verilen kitap yazma ve paylaşma platformundaki ilgiden sonra fark edilmiştir. Özellikle lise çağındaki gençlik tarafından ilgiyle okunmuş ve takip edilmiştir. İnternette yazı halinde bulunan eser önce kitap olarak basılmış ve simdi film olarak sinemada yer almıştır.

Kötü Çocuk Romanı

Büşra Küçük’ün yazdığı Kötü Çocuk romanının beyazperdeye uyarlanmasıyla yapılan film 2017’de seyirci ile buluştu. Büşra Küçük’ün bir sosyal platform üzerinden yazdığı ve ilgiyle takip edildiği, beğenildiği için kitap olan basılan, çok satan ve internet üzerinden 100 milyondan fazla okunan seri Kötü Çocuk romanı şimdi ise beyazperdeye uyarlanarak seyircinin beğenisine sunuluyor. Filmin başrollerinin kim olacağı uzun süre tartışılsa ve seyirci tarafından merak konusu olsa da, en son verilen karardan herkes memnun gibi.

Film Eleştirisi

Açıkçası film büyük kitlelere hitap edebilecek bir kurguya sahip değil. Yalnızca belli yas gruplarının ilgisini çeken biraz basit, edebi değerden yoksun bir eser. Sinemaya uyarlanmasının sebebi de sanırım kitaba olan yoğun ilgi. Şu bir gerçek ki hiç bir zaman bir film kitabin verdiği etkiyi veremez. Çünkü iki saate sıkıştırılmış olaylar zincirinde kitaba anlamını katan, okuyucuyu içine sürükleyen hiç bir ayrıntıya yer verilemez. Bu bahsettiğimiz filmde de tam olarak bunun hayal kırıklığı yaşanmış anlaşılan. Film daha önce kitabını okuyanlar ve merakla beklenenler tarafından ilk haftadan ilgiyle karşılandı. Film Türkiye’de vizyona girdiği ilk üç gün gişede 127.231 seyirci ile buluştu ve 1.573.357,00 TL hasılat yaptı. Film vizyonda kaldığı beş haftalık süre boyunca ise 358.192 izleyici ile buluştu. Film vizyonda kaldığı süre boyunca ise toplamda 4.170.011,00 TL hasılat yaptı.

Kaynak: http://www.filmexpresi.com/category/2017-filmleri

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

www.dunyaatlasi.com dünya gerçekleri coğrafya sözlüğü