Popüler Cevap

Konut İhtiyacı En Önemli İhtiyaçlardır

Konut İhtiyacı En Önemli İhtiyaçlardır

İnsanoğlu yaratıldığı günden bu güne kadar, ev ihtiyacı meydana gelmiştir. Bunun nedeni ise, barınma ihtiyacının insanın vazgeçemeyeceği bir ihtiyaç olmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde ise, ev ihtiyacı aynı şekilde önemini devam ettirmektedir. Fiyatların yüksek olması nedeni ile ev fiyatları günümüz piyasasında astronomik rakamlara çıkmıştır. Bu nedenle peşin ev almak, sadece parası olanlar için mümkün hale gelmiştir. Ev parası biriktirmek neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Özellikle kirada yaşayanlar için çok zor bir durumdur. Bir yandan para biriktirmek diğer yandan kira ödemek, çok zor bir durumdur.

Faizli Krediler Ev İhtiyacına Çözüm Sağladı Mı?

Faizli krediler, ev ihtiyacına çözüm sağlamadı. Aksine ev fiyatlarının tavan yapmasının sebebi, faizli kredilerin kolay alınması ve ev satışlarının buna paralel olarak artmasıdır. Bu artışın önüne geçilmemesi nedeni ile eli dar olan vatandaşların, kira öder gibi ev alma seçeneğinden başka bir seçeneği kalmamıştır. Bankalar, size ev satmamaktadır. Yani evi bankadan aldım, sözü yanlıştır.

Bankalar faizli borç verir. Karşılığında ise bütün mal varlığınızı alabilecek bir anlaşma yapar. Ödemelerin aksaması ile faizli borcunuz bir balon gibi şişer. 100 liralık eve aldığınız kredili borç 150 olarak ödenir. Ödeme aksadıkça bu borç 500 liraya kadar çıkar. Bu da içinden çıkılmaz bir hal alır. Sonuçta, banka bütün mal varlığınızı alabilir. Bu sistem ev alma sistemi değil, faizli borç para tedarik ederek ev alma sistemidir. Bu nedenle size ev satacak birilerini bulmanız gerekir.

Faizsiz Sistemle Ev Satan Kurumlar Ticaret Yapıyor

Faizsiz sistemle ev satan kurumlar, senetli, peşinatsız ev ve daha birçok seçenek sunmaktadır. Karşılığında ise hizmet bedeli almaktadır. Ev fiyatlarının çıkması ve inmesi de aksaklığa neden olmaz. Bunun nedeni ise, ev fiyatlarının güncel olmasıdır. Güncel ev fiyatları ile ödeme yaptığınız için, her iki tarafta mağdur olmamaktadır.

Günümüzde en büyük sorunlardan biri de peşinattır. Faizsiz çalışan kurumlar peşinatsız ev almak istiyorum, diyenler için seçenekler sunmaktadır. Taksitleri siz belirliyorsunuz. Faizin ne olduğunu bildiğiniz zaman ve imzalayacağınız sözleşmeyi çok iyi tahlil ettiğiniz zaman, faizsiz ev almanın ne demek olduğunu daha iyi anlarsınız.

https://www.finansevim.com.tr/pesinatsiz-ev-alma-firsati/


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu