Popüler Cevap

Halkbank Ekspertiz Ücretleri

Halkbank Ekspertiz Ücretleri

Ekspertiz; bir uzman tarafından gayrimenkulün gerçek değerinin belirlenmesi için yapılan çalışmalardır. Gayrimenkullerin ekspertiz değerlerinin belirlenmesinde dört farklı yöntem kullanılmaktadır. Finansal, maliyet, emsal ve geliştirme yöntemi olarak ekspertizin farklı alternatifleri bulunmaktadır.

Ekspertiz; bilhassa konut kredisi almak isteyenler için büyük önem taşımaktadır. Çünkü, evin ekspertiz değerinin belirli bir yüzdesine kadar konut kredisinin verilmesi söz konusudur. Ekspertizlerin gayrimenkulün ve bulunduğu yerin rayiç bedelini tarafsız olarak tespit etmesi mümkün olmaktadır. Bu bağlamda, emlak ekspertizlerinin bankalarda ve gayrimenkul değerlendirme şirketlerinde tam bağımsız olarak çalışması söz konusudur. Yapının adresi, türü, bina yaşı ve metrekaresi, ulaşım, yapının fiziksel durumu, imar durumu gibi faktörlerin ekspertizde önemli olduğunu söylemek gerekir.

Halkbank Ekspertiz Ücretleri Ne Kadardır?

Halkbank’tan konut kredisi almak isteyenlerin ekspertiz ücreti ödemesi gerekmektedir. Bankadan konut kredisi çekmeyi düşünenlerin ekspertiz raporunun düzenlenmesinin zorunlu olduğuna dair bilgi sahibi olması gerekmektedir. Ekspertiz raporlarının düzenlenmesi sırasında oluşan masraflar tüketiciden tahsil edilmektedir. Banka, söz konusu ücreti tüketiciden alarak değerleme şirketine ödemektedir. Buna ek olarak, her yıl, gayrimenkul değerleme ücretinin resmi gazetede yayımlandığından bahsetmek gerekir.

Halkbank’ta birçok konut kredisi bulunmaktadır. Her bir konut kredisi için Halkbank ekspertiz raporunun düzenlenmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, Halkbank tarafından belirlenen Halkbank ekspertiz ücretleri; tüketici tarafından ödenmek zorundadır. 2019 Ekim ayı itibariyle Halkbank ekspertiz ücretleri; 800 TL olarak Halkbank’ın resmi internet sitesinde bulunmaktadır.

Halkbank’ta enflasyona endeksli konut kredisi, konut finansmanı, hesaplı evim konut, canım evim konut, işyeri kredisi, vefa konut, konut tamamlama kredisi gibi konut kredilerinde ekspertiz ücretinin ödenmesi söz konusu olmaktadır. Söz konusu konut kredilerinde Halkbank ekspertiz ücretleri; 800 TL olarak belirlenmiştir. Örneğin, Halkbank’a gelerek canım evim konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Söz konusu konut kredisi; uzun vadeli ve düşük faizli olarak tüketicilere sunulmaktadır. Bu kredide ödemelerin aylık veya üç aylık olarak yapılması söz konusudur. 100 bin TL konut kredisi almak isteyen birisi 180 aylık vade seçeneğini tercih ettiği takdirde 800 TL Halkbank ekspertiz ücreti ödemektedir. Diğer masraflar başlığı altında bu miktarın ödenmesi söz konusu olmaktadır.

https://www.konuttakredi.com/halkbank-ekspertiz-ucreti/


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

cialis
Plesk Trial Lisans Kodu