Popüler Cevap

Ev ve Konut Sahibi Olmak için Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ev ve Konut Sahibi Olmak için Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüz şartlarında belirli bir seviyede gelir gücü olan kişiler önceliklerini konut sahibi olma üzerine kuruyor. Gerçekleşen kentsel dönüşümler ve hayata geçirilen konut projeleri ile başta İstanbul olmak üzere satılık daire sayısında meydana gelen artış ile hayalini kurduğunuz evi, yaşamak istediğiniz ilçede bulmanız biraz daha kolay bir hale geliyor. Fakat konut alımı gerçekleştirmeden önce birkaç hususa dikkat etmeniz halinde alırken kazançlı çıkabilirsiniz. Zamanında konut arayışına geçmek, ekonomik şartları ve konut projeleri kampanyalarını dikkatli bir şekilde yakından takip etmek diyebiliriz.

Fuzulev ile Kredi Çekmeden Ev Sahibi Olabilirsiniz

Fuzulev sahip olmak istediğiniz evin ücretine ve aylık ödeyebileceği miktara göre ev sahibi olmak isteyenleri bir grupta topluyor ve her ay noter huzurunda yaptığı çekilişlerle yüzlerce aileyi ev sahibi yapıyor. Fuzulev’in çeyrek asırlık tecrübesi ile oluşturduğu bu sistem sayesinde her yıl binlerce kişi hiçbir faiz, peşinat ve kredi ödemeden ev sahibi olma ayrıcalığını yaşıyor.

Gelişim gösteren bölgelerden konut alımı gerçekleştirmeniz halinde aradığınız evi daha uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Eğer ki alışveriş merkezlerinin, eğitim ve sağlık kurumlarının bulunduğu bir ilçeden ev almaya kalkarsanız daha yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak yapımı planlanan ya da inşa aşamasında projelerin olduğu bir bölgeden ev sahibi olmayı düşünürseniz orta vadede hem karlı bir yatırım yapmış hem de uygun fiyatla ev sahibi olma fırsatını yakalamış olursunuz. Ve unutmamanız gereken bir diğer nokta mevsimsellik. Konut fiyatları ilkbahar ve yaz dönemlerinde artış göstermektedir. Kış şartlarında taşınmanın daha güç ve zahmetli olması, genellikle evliliklerin yaz bahar ve yaz dönemlerinde gerçekleşmesi ile talep artar ve fiyat yukarı yönlü ivme kazanır. Bu yüzden sonbahar ve kış dönemlerinde araştırma yapmak daha karlı bir seçenek olacaktır.

Toki’den Dar Gelirliler için 50 Bin Sosyal Konut Projesi

Gelir seviyesi düşük olan vatandaşları konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toki, 68 şehirde yer alan toplam 50 bin konutu satışa çıkardı. Kura usulü ile satışı gerçekleştirilecek olan sosyal konutların taksitleri 388 liradan başlayacak. Toki evleri fiyatlarının 116 bin liradan başladığı kampanya kapsamında 68 şehirde yer alan konutlar ihale satış yöntemi ile satışa çıkarıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satılacak olan konutlara sahip olmak isteyen vatandaşlarda belli şartlar aranacak.

Toki evleri başvurusunda bulunacak olan vatandaşların daha önce konut sahibi olmaması şartı aranıyor. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut sahibi olmamaları ya da konut kredisi başvuruları da yapmamış olmaları gerekmekte. Bu şartları sağlayan ve 18 yaşından büyük tüm vatandaşların başvuru yapabileceği TOKİ konut başvuruları 19 Nisan’a kadar devam edecek. Detaylara https://www.satilikdairekonut.com/toki/toki-evleri.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Eminevim Faizsiz Ev Alma Sistemini Kullanan İlk Kuruluş

Eminevim, Türkiye’nin neresinde olursanız olun konut ya da araç sahibi olmanızı mümkün kılıyor. Nasıl bir ev almak istediğinize karar vermeniz yeterli. Gerisini 26 yıldır gücünü dayanışma ve yardımlaşmadan alan Emin Evim Elbirliği Sistemi çözüyor. Nasıl mı?

Eminevim’de ödeme gücünüze göre taksitlerinizi ve vadelerinizi kendiniz belirlersiniz. Diyelim ki 100 Bin TL’lik bir ev almak istiyorsunuz. Ve taksitler için ayda 1.000 TL ayırabileceksiniz. Taksit miktarına göre bir gruba dahil oluyorsunuz. Örneğin 1.000 TL taksitle 100 ay vade için 100 kişilik bir grubun içinde yer aldığınızda 100 Bin TL için sisteme dahil olmuş oluyorsunuz. Her ay havuzda biriken parayla kimin ev sahibi olacağı noter huzurunda belirleniyor. Sırası gelen üye kiradan kurtulup kendi evine geçiyor. Tıpkı ev hanımlarının altın günü gibi. Eminevim ile ev sahibi olmak işte bu kadar kolay.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu