Popüler Cevap

En Kolay Peşinatsız Ev Kampanyaları

En Kolay Peşinatsız Ev Kampanyaları

Peşinatsız ev sahibi olmak için belli başlı yöntemler bulunmaktadır. En başta peşinatsız kredisiz ev mi yoksa peşinatsız taksitle ev mi almak istiyorsunuz karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararınızdan sonra peşinatsız ev kampanları araştırmanız daha doğru olacaktır. Peşinatsız ve kredisiz ev almak için Birevim, Fuzulev, Eminevim gibi firmaları tercih edebilirsiniz. Peşinatsız taksitle ev almak için ise, bankaları tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda her ikisinden de bahsedeceğiz.

Peşinatsız Kredisiz Ev Alma

Birevim, Eminevim ve Fuzulev gibi birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar, genel olarak aynı mantıkta çalışmaktadırlar. En kolay ve uygun şekilde bu firmaları tercih ederek, peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Bu firmaların tercih edilmelerinin en büyük sebebi, ödeme planlarının ve tutarın sizin tarafınızdan belirleniyor olmasıdır.

Kararınızı verdikten sonra bu kampanyalardan yararlanmak için sırasıyla ne yapmanız gerektiğini anlatacağız. Bu firmalar sistemlerine “Çekilişli Sistem” veya “Sıra Tespitli Tasarruf Sistemi” gibi isimler vermektedir. Bahsettiğimiz gibi hepsinin çalışma mantığı hemen hemen aynı şekildedir. Bu sistemlerde peşinatlı veya peşinatsız sistemlere dahil olabilirsiniz. Almak istediğiniz ev ve bu evi alırken ödeyeceğiniz taksit miktarı sizin tarafınızdan belirlenmektedir. Çekilişli sistemde ev almak isteyen kişiler, taksit tutarını belirledikten sonra belirledikleri taksit tutarı kadar kişi olan gruplara dahil edilirler. Düzenli olarak her ay çekiliş yapılır ve bu çekilişler sayesinde grup içinden 1 kişi ev sahibi olur. Grupta ödenen taksit tutarlarının toplamı, o ay çekiliş kazanan kişiye ev alması için verilir.

Çekilişler, gruptaki üye sayısının yarısına kadar yapılır. Bu sürede grubun yarısı ev sahibi olamadığı için kişiler bekletilmez ve evleri teslim edilir. Örnek, 50 kişilik bir grup var ve 25. çekiliş yapıldı. 25. çekilişten sonra grupta bulunan herkese evler teslim edilir.

Peşinatsız Ev Almak

Bankalar bilindiği üzere kredisiz ev değil, peşinatsız ev için kredi vermektedirler. Peşinatsız ev alabilmeniz için elinizde bağ, bahçe, iş yeri veya ev gibi taşınmazlarınızın bulunması gerekmektedir. Bankalar, kredi verirken kendilerini güvence altına almak için ipotek gösterebileceğiniz bir şey isterler. Bankalar aracılığıyla peşinatsız ev almak istiyorsanız, öncelikle 1 adet gayrimenkulünüz bulunması gerekmektedir. Daha sonra bu gayrimenkulü ipotek ettirerek, peşinatsız ev alabilirsiniz.

https://www.birevim.com/pesinatsiz-ev.html


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu